سرخط خبرها
خانه » فارسی » اخبار » گزارش ها » گزارش همایش هدایت تحصیلی سال ۱۳۹۵

گزارش همایش هدایت تحصیلی سال ۱۳۹۵

همایش هدایت تحصیلی کانون دانش آموختگان سمپاد نیشابور برای سومین سال متوالی در روز پنج شنبه مورخ ۰۹/۰۲/۱۳۹۵ در محل سالن شماره ۳ فرهنگیان واقع در بلوار غزالی  نیشابور برگزار گردید.
جامعه شرکت کننده، دانش آموزان مقطع نهم و والدین ایشان بودند. هدف برنامه آشنایی این افراد با آینده شغلی هر کدام از رشته های علوم انسانی، علوم تجربی و علوم ریاضی و فیزیک و پیدا کردن دیدگاهی روشن از وضعیت اشتغال بود.

IMG_7101

شورای مرکزی دهم کانون سمپاد با تغییر سبک برگزاری به هدف  بالا رفتن بازدهی برنامه، همایش را به دو قسمت مجزا تفکیک نمود، قسمت اول جلسه، پرسش و پاسخ گروهی با مجری گری خانم ملیحه گلستانی نیا بود، به همین جهت از متخصصان سمپادی که هر یک در زمینه شغلی خود به رشد چشم گیری نائل آمده اند به عنوان نماینده هایی از هر سه گروه تحصیلی، دعوت به عمل آورد. نام و عناوین مهمانان بخش اول به شرح زیر است:

۱- سرکار خانم عطیه اکبری؛ کارمند سازمان انتقال خون شهرستان، کارشناس ارشد شیمی، فارغ التحصیل سال ۱۳۸۵

۲-  سرکار خانم شیوا نجار؛ مهندس معمار با سابقه تدریس در دانشگاه، کارشناس ارشد MBA، فارغ التحصیل سال ۱۳۸۴

۳- جناب آقای احسان دلیلی؛ پزشک، فارغ التحصیل سال ۱۳۷۹

۴- جناب آقای محمد یارمحمدی؛ مدیریت شرکت پارس پویا کنترل (اولین شرکت دانش بنیان شهرستان)، مهندس برق، فارغ التحصیل سال ۱۳۸۱

۵- جناب آقای مجید بیات: وکیل پایه دادگستری و مدرس دانشگاه

IMG_7139

 

IMG_7128
بخش دوم جلسه، سخنرانی جناب آقای فریبرز استیلایی؛ پزشک مختصص اعصاب و روان و فارغ التحصیل سال ۱۳۷۸ بود که به ایراد نکات ارزشمندی در خصوص تصمیم گیری با توجه به شرایط سنی و دیدگاه مناسب نسبت به معقوله انتخاب رشته پرداختند.

IMG_7160

کانون سمپاد از ایده ها و نظرات اعضایی که خارج از نیشابور و کشور سکونت دارند بهره جسته و سخنان ایشان را در قالب فایل تصویری تدوین نمود. این فایل در اختیار مرکز آموزشی فرزانگان جهت استفاده دانش آموزان قرار گرفت همچنین می توانید این نماهنگ را در کانال تلگرامی کانون به آدرس https://telegram.me/Sampad_Neyshabour ملاحظه فرمایید، نام و عناورین دوستانی که کانون را در این امر یاری نمودند به شرح زیر است:

۱- سرکار خانم مائده شکوهی؛ دبیر آموزش و پروش، کارشناس ارشد زبان انگلیسی، فارغ التحصیل سال ۱۳۸۲

۱- سرکار خانم پریسا حسین زاده؛ فوق دکترای رشته بیوشیمی، دانشگاه واشنگتن سیاتل، فارغ التحصیل سال ۱۳۸۵

۳- جناب آقای احسان قدمگاهی؛ رییس اداره مهندسی نفت، مدیریت  میادین مشترک، شرکت نفت فلات قاره ایران، دانشجوی دکترای مهندسی نفت، دانشگاه تهران، فارغ التحصیل سال ۱۳۷۸

۴- جناب آقای مهدی اسحاقی؛ نماینده شرکت فنی مهندسی بازرگانی GITEQ GmbH آلمان، مهندس مکانیک، فارغ التحصیل سال ۱۳۸۰

۵- جناب آقای علی سالمی؛ مشاوره فناوری اطلاعات و ارتباطات طیف / توسعه کسب و کار هاتف، کارشناس ارشد مخابرات، کارشناس ارشد MBA ، فارغ التحصیل سال ۱۳۸۲

در ابتدای برنامه جهت آشنایی هر چه بیشتر حضار، نماهنگ فعالیتهای کانون در سال گذشته پخش شد.

درپایان کادر محترم مرکز آموزشی فرزانگان به نیابت از سرکار خانم رجایی مدیر محترم مرکز، هدایایی تقدیم مهمانان نمودند.

IMG_7148

با سپاس فراوان از لطف سرکار خانم رجایی و کادر محترم مرکز آموزشی فرزانگان به ویژه سرکار خانم حسینی مشاور محترم مرکز که کانون را در برگزاری این برنامه یاری نموده و ضمن حضور دانش آموزان فرزانگان و اولیای ایشان از مدارس دین و دانش و وکیلی ۶ دعوت به عمل آوردند.

از تمامی اعضای سمپادی که چه به صورت حضوری و چه به صورت مجازی از هیچ کمکی دریغ نکرده و همچون گذشته پا به پای کانون بوده و در رشد آن تاثیر چشم گیری داشته اند، همچنین جناب آقای مجید بیات که به عنوان نماینده گروه علوم انسانی حضور یافتند، صمیمانه سپاسگزاریم.

همچنین قدردان حضور سرکار خانم مهسا قدوسی دانش آموخته سال ۱۳۹۴ سمپاد که شواری مرکزی را در اجرای برنامه همراهی نمودند هستیم.

اعضای شورای مرکزی حاضر در برنامه:

خانم ملیحه گلستانی نیا: مسئول برگزاری

آقای محمدمهدی منتظریان: مسئول فیلم و عکس برداری

با تشکر

شورای مرکزی دهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *