سرخط خبرها
خانه » فارسی » اخبار » گزارش شب خیام

گزارش شب خیام

در واپسین روزهای اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ که به بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری نزدیک می شویم کانون دانش آموختگان سمپاد نیشابور به عنوان میزبانی از دیار خیام بر خود واجب دانست تا به استقبال مهمانانی از گروه couchsurfing برود که به رسم دو سال گذشته هم پیمان شده اند در سایه آرامگاه ستاره گون حکیم نیشابوری گرد هم آیند.
2
برنامه با حضور ۱۸ عضو couchsurfing از کشور استرالیا و شهرهای تهران، مشهد، کاشمر و نیشابور ، همچنین ۶ عضو سمپادی در ساعت ۱۸ روز جمعه مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۲۴ برگزار گردید.
ابتدای برنامه با توضیحات جناب آقای کشانی، مسئول محترم این برنامه در گروه couchsurfing در ارتباط با حکیم عمر خیام آغاز گردید و با مشارکت دیگر مهمانان با بحث و بررسی در ارتباط با شخصیت خیام و شعرهای ایشان ادامه یافت. پس از آن جناب آقای فرشاد حصاری فارغ التحصیل سال ۹۳ سمپاد نیشابور به نواختن قطعات بهار دلنشین، شب مهتاب، مضراب اصفهان و چهار مضراب ابوعطا با ساز سه تار پراخته و مهمانان با ایشان هم آوازی نمودند.

3

بعد از اجرای موسیقی، رباعی خوانی گرداگرد مقبره آغاز گردید و تمامی مهمانان به زبان های فارسی و انگلیسی با پس زمینه بداهه نوازی آقای حصاری رباعیات را تک به تک خواندند. در میان رباعی خوانی با همکاری جناب آقای کشانی و سایر مهمانان چندی از رباعیات تعبیر و تفسیر شد و در این بین یکی از مهمانان مشهدی با صدای دل انگیزشان آهنگ مه پاره ی همای را خواندند.

4

و عکس یادگاری در کنار آرامگاه خیام، پایان بخش مراسم شد.

5

با سپاس از خانم سیما فرخ نژاد و آقای حسین موسی آبادی که از ابتدای روز جمعه، ۲۴ اردیبهشت به یاری کانون سمپاد در میزبانی چندی از مهمانان شتافتند، همچنین آقای فرشاد حصاری که نوای سازشان گرمی بخش این محفل گردید. قدردان زحمات این عزیزان هستیم.
مسئولیت هماهنگی این برنامه با خانم ملیحه گلستانی نیا، دبیر شورای مرکزی بود.

با سپاس
شورای مرکزی دهم
کانون دانش آموختگان سمپاد نیشابور

سایت Couchsurfing

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *