سرخط خبرها
خانه » فارسی » اخبار » گزارش جلسه سوم شورای مرکزی دوره پنجم

گزارش جلسه سوم شورای مرکزی دوره پنجم

[notification style=”warning” font_size=”12px”] این متن نیاز به ویرایش دارد. [/notification]

سومین جلسه شورای مرکزی پنجم کانون دانش‌آموختگان سمپاد نیشابور با حضور خانم‌ها و آقایان الهام دشتیان مقدم، میلاد حقیقی، پژمان قربانزاده، بهزاد کوثری، حسین میثمی، مرجان نعیم آبادی و زکیه هاشمی‌فر برگزار شد.

گزارش جلسه:

هدف از جلسه ریز کردن برنامه های کانون برای مخاطبین اصلی اون یعنی فارغ التحصیل ها بود. برای ارائه پیشنهادهای جدید همه حاضرین چند مورد رو مدنظر داشتن:
۱- علاقه مند کردن و جذب هرچه بیشتر فارغ التحصیلان به کانون
۲- تبلیغ و شناساندن کانون در سطح شهرستان به سایر نهادها برای اخذ مساعدت
۳- درآمد زایی برنامه ها، هم برای صندوق کانون و هم برای افرادی که در این زمینه تلاش میکنند.
۴- گردهمایی فیزیکی اعضا
۵- افزایش اطلاعات و مهارتهای مورد نیاز اعضا برای داشتن آینده ای موفق
۶- طراحی، بررسی و ساماندهی مکانیسمی جهت ایجاد مشاغل برای اعضا

چند برنامه مطرح شد که البته لازمه تا نظر بقیه اعضای شورای مرکزی و همچنین علاقه مندان رو بدونیم تا بتونیم برنامه ها رو به بهترین شکل اجرا کنیم.

* برگزاری شب شعر: این برنامه در راستای اهداف شماره ۱ و ۲ و ۴ است. زمان پیشنهادی برای اجرا بین دو ترم است، اما هنوز راجع به مکان تصمیم خاصی گرفته نشده است. این گردهمایی با حضور اعضای علاقه مند کانون به شعر و همچنین شاعران مطرح در سطح شهر برگزار خواهد شد. آقای قربانزاده برای برگزاری اعلام آمادگی کرد. در ادامه ایمیل ایشون و البته سایر بچه ها رو برای ارتباط گرفتن قرار میدم.

** دوره آموزشی نرم افزار های تخصصی مربوط به هر رشته: این برنامه در راستای اهداف شماره ۱ و ۳ و ۵ و ۶ است. یکی از پوئن های اجرای این برنامه، تعداد کم موسساتی است که در نیشابور این دوره ها را برگزار میکنند. (نرم افزارهای پرکاربردی چون اتوکد، مطلب، کتیا، انسیس و …)
درآمدهای عایده از اجرای این برنامه علاوه بر تقسیم بین برگزارکنندگان و همچنین مدرسین در صندوق کانون هم واریز خواهد شد. یکی از پیشنهادات بچه ها این بود که در برگزاری این دوره ها تخفیفی برای اعضای فعال-توضیح آخر مطلب- کانون در نظر گرفته شود که این خود باعث گام برداشتن در راستای هدف ۱ است. زمان اجرای این برنامه در تابستان سال بعد خواهد بود.

*** دوره آموزشی زبان های خارجه و دوره TTC: با توجه به تعداد زیاد دانشجویان رشته های زبانهای خارجه اعم از انگلیسی، فرانسه و … برگزاری کلاسهای زبان های خارجه برای مخاطبان عام و البته اعضا یکی از فعالیتهای مفید خواهد بود. با این حساب این برنامه در راستای اهداف ۳ و ۵ و ۶ خواهد بود. افرادی که تمایل به همکاری دارند با خانم دشتیان مقدم ارتباط بگیرن که ایمیل ایشون رو هم در آخر میارم. زمان اجرای این برنامه هم در تابستان سال آینده خواهد بود.

**** یکی از پیشنهادهای درآمدزای اعضا برگزاری مسابقات PES در سطح شهرستان بود. با توجه به تازگی این کار احتمال استقبال زیادی از این مسابقات میشود. شرکت در این مسابقه برای عموم آزاد در نظر گرفته میشود و البته اطلاع رسانی در سطح شهرستان یکی از مسائل مهم در اجرای این برنامه است. با این حساب این برنامه در راستای اهداف شماره ۱ و ۲ و ۳ میباشد. زمان پیشنهادی برای اجرای این برنامه ایام عید بود که به نظر میرسد به علت جنبه ی تفریحی این برنامه از طرف مسئولین فرهنگی شهرستان هم مخالفتی با برنامه صورت نگیرد. بهرحال در صورت اجرا منبع درآمدی خوبی برای کانون خواهد بود.

***** جمع آوری رزومه اعضای کانون که دنبال فرصتهای شغلی میباشند. این کار البته در حیطه تکمیل دیتابیس و ساخت سایت است، اما به دلیل اهمیت اینکار یکبار دیگر هم یادآوری کردم. داشتن رزومه اعضا و اطلاع سایر اعضا از رزومه کاری یکدیگر فرصتی را فراهم می آورد تا زمینه همکاریهای شغلی فراهم شود که در این صورت یکی از پرثمرترین فعالیت های دراز مدت کانون خواهد بود.

بقیه برنامه های کانون مطابق روال سال گذشته پیگیری میشود که در ادامه می آورم:

-برگزاری اردو در راستای هدف شماره ۴ در عید نوروز و تابستان برای اعضای کانون
-برگزاری کارگاه انتخاب رشته یا همایش معرفی رشته های دانشگاهی در تابستان سال بعد

طبیعی است که اجرای تمام این فعالیت ها نیاز به همکاری تمام اعضای علاقمند کانون دارد. همچنین بحث مهم، ثبت کانون به طریقی است که برای اجرای این برنامه ها به مشکل حقوقی برنخوریم.

عاجزانه خواهش میکنم برنامه های بالا رو مورد نقد قرار بدید و ما رو از نظرات خودتون بهره مند کنین. بچه ها دنبال برنامه ای مفرح مثل مسابقات PES برای دختران بودند، اگه چیزی به ذهنتون میرسه، حتما بگین.