سرخط خبرها
خانه » فارسی » اخبار » گزارش جلسه افلاک نما

گزارش جلسه افلاک نما

1
در روز چهارشنبه ۱۳۹۴/۳/۱۳ جلسه‌ای در محل مجموعه افلاک‌نمای خیام برگزار شد. حاضرین در جلسه جناب آقای دکتر رمضانی (دبیر شورای عالی نیشابوریان خارج کشور و مشاور بین‌الملل فرماندار)، جناب آقای سماواتی (دبیر کمیته علمی و فرهنگی انجمن خیام نیشابوری)، خانم ها عطیه اکبری، ملیحه گلستانی نیا، سیما فرخ نژاد و آقای حسین توحیدی مقدم (اعضای شورای عالی کانون دانش‌آموختگان سمپاد نیشابور)، آقایان دکترفریبرز استیلایی و مهندس وحید دستجردی (فارغ‌التحصیلان سال ۷۸ از مرکز سمپاد نیشابور) بودند. هدف از تشکیل این جلسه معرفی بیشتر کانون به جمعی از مسئولین شهر بود.

در ابتدا، جناب آقای سماواتی از تایخچه‌ی شروع پروژه‌ی افلاک‌نما و مشکلات پس از آن صحبت کردند. سپس جناب آقای مهندس چوپانکاره (مشاور فنی فرماندار)، جناب آقای مهندس ایران نژاد (از مقامات شهرداری سن دیگو و دانش‌آموخته دانشگاه پلی‌تکنیک) و جناب آقای دکتر رئوفی (عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز) به جمع پیوستند. خانم عطیه اکبری (رئیس شورای عالی) از کانون و اهداف و مشکلات پیش روی صحبت کردند. در ادامه جلسه آقایان جناب مهندس چوپانکاره و جناب مهندس ایران‌نژاد تجربیات و راهنمایی‌های ویژه‌ی خود را در اختیار حاضرین سمپادی قرار دادند.

پس از جلسه از ساختمان جنب دفتر افلاک‌نمای خیام شامل ۳ اتاق و آبدارخانه به همراه خوابگاه بازدید شد و قرار شد که این ساختمان از این پس در اختیار کانون دانش‌آموختگان سمپاد نیشابور قرار گیرد.جمع به سمت سازه‌ی افلاک نما رفته و از آن بازدید کردند در حین بازدید، سخنان جناب آقای مهندس چوپانکاره و جناب آقای سماواتی در مورد سازه و پلنتوریوم تکمیل کننده‌ی بازدید بود.
2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *