سرخط خبرها
خانه » فارسی » اخبار » گزارش جشنواره جوان

گزارش جشنواره جوان

به مناسبت روز جوان جشنواره ای به مدت یک هفته از تاریخ ۹/۳/۹۴ تا ۱۶/۳/۹۴ با همکاری ارگان‌های مختلف در نیشابور برگزار شد. این جشنواره شامل نمایشگاه توانمندی‌های جوانان نیشابور از تاریخ ۹/۳/۹۴ تا ۱۲/۳/۹۴، کارگاه های آموزشی با موضوعات مختلف، مانور امداد و نجات بانوان باشگاه انقلاب، همایش دوچرخه سواری و اختتامیه بود. ارتباط اولیه با فرمانداری از طریق آقای دانیال جانسریان انجام شد و از آن پس تمامی مکاتبات کانون با فرمانداری توسط رییس شورای عالی خانم عطیه اکبری بود و ایشان از پیش از شروع جشنواره در جلسات هماهنگی و اجرایی فرمانداری حضور داشتند. لوگو، پوستر و بنر این جشنواره توسط اعضای شورای مرکزی طراحی شد. باعث بسی خوشحالیست که لوگوی جشنواره که توسط آقای بهزاد مهرافروز نایب دبیر شورای مرکزی طراحی شده است در سال‌های آینده که این جشنواره به صورت متمادی برگزار شود نیز مورد استفاده است و شکل آن شباهت زیادی به آرم سمپاد دارد.

غرفه‌ی کانون دانش‌آموختگان سمپاد در نمایشگاه دایر بود. در غرفه سعی بر معرفی کانون به عموم مردم بود. بروشور معرفی و اهداف کانون و  فعالیت‌ها بین بازدیدکنندگان پخش شد. بخشی از غرفه به گزارش تصویری از فعالیت‌های کانون و به فعالان کانون اختصاص داده شده بود. در قسمتی دیگر از غرفه اختراع ثبت‌شده آقای پدرام فکری با نام پوکا پرس دستی موم قرار داشت. همچنین خانم شیرین شکاری که روز اول در برپایی غرفه همکاری داشتند تابلوهای هنری خود را برای نمایش در غرفه در اختیار کانون قراردادند. بخشی دیگر از غرفه نیز به دکوری شامل کارتهایی اختصاصی داده شده بود که بازدید کنندگان یادبودی از کانون سمپاد و خیام را دریافت می‌کردند.

در غرفه کارگاه ساخت اریگامی برای بازدید کنندگان برپا بود.

همچنین کتاب‌های اریگامی برای دسترسی بازدیدکنندگان وجود داشت و نسخه ی الکترونیک و فیلم‌های روش ساخت اریگامیهای مختلف در صورت تقاضا به بازدید کنندگان عرضه میشد. در چیدمان غرفه نیز اریگامی های آرم کانون به کار برده شده بود. آرم سمپاد در ابعاد بزرگ در سمت چپ غرفه علم شده بود تا بازدیدکنندگان سمپادی دلنوشته‌های خود را بر روی آن نصب کنند.

4

در روزهای نخست جهت مسابقه‌ی نجات تخم مرغ ثبت‌نام به عمل آمد چتر نجات تخم‌مرغ در دکور ثبت‌نام، عموم را به سوال وامیداشت. این مسابقه قرار بود در روز سه‌شنبه ۱۲/۳/۹۴ برگزار شود ولی با تصمیم ناگهانی مسئولین، نمایشگاه در عصر دوشنبه پایان یافت.

5

برای هر روز عصر در سمت راست غرفه کارگاهی ترتیب داده شده بود که برای عموم سخنرانی انجام شود. اولین کارگاه جلسه‌ی پرسش و پاسخ با آشپز جوان شهرمان سرکار خانم محمودی بود که با موضوعی کاملا عامه پسندانه و با هدف جذب مخاطب مردمی برگزار شد. دو کارگاه دیگر که در زمینه‌ی روانشناسی و صنعت و اشتغال بود به دلیل فضای حاکم بر نمایشگاه و به تصمیم برگزارکنندگان غرفه حذف شد.

6
در روز نخست نمایشگاه جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی و در روز دوم رئیس آموزش پرورش جناب آقای دکتر قوامی‌نژاد و هیئت همراهشان از غرفه بازدید کردند. در روز دوشنبه صبح و عصر غرفه به ترتیب پذیرای جناب آقای دکتر مظفری فرماندار نیشابور و اعضای شورای شهر سرکار خانم لیلا کاشفی، جناب مهندس شاملی و جناب آقای هوشمند بود. در این دو بازدید گفتگوهایی درباره‌ی فعالیت‌ها و اهداف کانون انجام شد و فضایی دلگرم‌کننده و صمیمی ایجاد شد.


خانم عطیه اکبری رئیس شورای عالی و آقای امیررضا هاتفی دانش آموخته سال ۸۳ سمپاد در بازه‌های زمانی مختلف در غرفه حضور داشتند.
امور اجرایی، چیدمان و گرداندن غرفه: خانم ها ملیحه گلستانی‌نیا و سیما فرخ‌نژاد، آقایان پدرام فکری، دانیال جانسریان و علی پورجلال
امور طراحی و آماده سازی پوستر، لوگو و بنر: خانم سیما فرخ‌نژاد و آقایان بهزاد مهرافروز، امیر فرحبخشی و پدرام فکری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *