سرخط خبرها
خانه » فارسی » اخبار » گزارش برگزاری مراسم شب یلدا سال نود و دو تهران

گزارش برگزاری مراسم شب یلدا سال نود و دو تهران

یلدا یعنی تولد، یعنی زایش روز و ایرانیان باستان بر این باور که فردای شب یلدا با دمیدن خورشید روز ها بلندتر می شوند و تابش ایزدی افزونی می یابد، شب آخر پاییز و اول زمستان را یلدا نامیده و از همین رو به دهمین ماه سال “دی” یعنی ماه تولد خورشید می گفتند.

[text style=”large-callout”] یلدا بهانه‌ای شد تا بار دیگر در کنار هم باشیم! [/text]

دانلود گزارش

به رسم سال های گذشته امسال نیز مراسمی به بهانه شب یلدا به میزبانی کانون دانش‌آموختگان سمپاد نیشابور به همت جمعی از اعضای کانون و دانشجویان نیشابوری دانشگاه‌های تهران برگزار شد. این برنامه بعد از گذشت حدود ۳ ماه از آغاز سال تحصیلی جدید، در تاریخ ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۲ در شهر تهران با حضور ۹۴ نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های تهران و همچنین جمعی از اعضای انجمن نیشابوری‌های مقیم تهران، تیمسار سخدری، آقایان صدیقی و همسر گرامیشان، در محل تالار قصر گلها برگزار شد.

در این برنامه که از ساعت ۶ شب آغاز شد، ضمن خوشامدگویی مجری برنامه، گزارشی از فعالیت‌های کانون دانش‌آموختگان سمپاد نیشابور به صورت اجمالی توسط یکی از اعضای شورای مرکزی کانون، ارائه شد.

همچنین در این برنامه، مراسم معارفه‌ی دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۲ دانشگاه‌های تهران با ارائه‌ی هدایایی به آن‌ها اجرا شد.

در ادامه‌ی برنامه، هنرمند عزیز، آقای محمد درویش‌لواسانی، از دانش‌آموختگان مرکز پرورش استعدادهای درخشان شهیدبهشتی نیشابور، تکنوازی سه‌تار داشتند که با استقبال شرکت‌کنندگان در برنامه همراه شد.

 همچنین مسابقه‌ای با محوریت لهجه‌ی نیشابوری با اجرای آقای میثم لطفی و حضور ۴ نفر از شرکت‌کنندگان انجام شد که در پایان جوایزی نیز به رسم یادبود به این ۴ نفر اهدا شد.

در پایان نیز برنامه با پذیرایی شام همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *