سرخط خبرها
خانه » فارسی » اخبار » گزارش برنامه کارگاه مشاوره انتخاب رشته

گزارش برنامه کارگاه مشاوره انتخاب رشته

هفتمین کارگاه مشاوره انتخاب رشته کانون دانش ­آموختگان سمپاد نیشابور امسال نیز طبق روال سال های گذشته پس از اعلام نتایج اولیه کنکور، به صورت کاملا رایگان برگزار گردید. هدف این کارگاه معرفی رشته های دانشگاهی و آشنایی با دانشگاه های سراسر کشور بود.

کارگاه امسال با حضور ۱۲۳ مشاور در ۵ گروه آزمایشی برگزار شد که از این تعداد ۵۴ مشاور مربوط به گروه ریاضی، ۴۷ مشاور مربوط به گروه تجربی و ۲۲ مشاور نیز مربوط به گروه های انسانی، زبان و هنر بود. کارگاه به مدت ۵ روز از تاریخ ۱۶ تا ۲۱ مرداد (به استثنای جمعه) در دو شیفت صبح و بعدازظهر در فرهنگسرای سیمرغ برگزار شد. یکی از تفاوت های کارگاه امسال با سال های گذشته، برگزاری همایش انتخاب رشته پیش از شروع کارگاه بود که موجب این شده بود که مراجعان با دید کلی نسبت به رشته ها در کارگاه حضور یابند.

در روز اول برگزاری کارگاه ۱۴۸ نفر برای مشاوره به کارگاه مراجعه کردند و از این نظر، روز اول پرکارترین روز برای مشاوران حاضر بود. روز دوم برگزاری کارگاه ۸۶ نفر مراجع، برای مشاوره در کارگاه حضور پیدا کردند و نسبت به رشته های دانشگاهی اطلاعات کسب کردند. ۶۷ نفر در روز سوم برگزاری کارگاه به کارگاه مراجعه کردند. همچنین در ساعات پایانی این روز جناب سرهنگ امیری، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نیشابور از کارگاه بازدید کردند و دقایقی برای مشاوران حاضر در کارگاه صحبت کردند. ایشان در صحبت های خود، از این کارگاه و همکاری دانشجویان تقدیر کردند.

روز چهارم برگزاری کارگاه نیز با مراجعه ۵۹ نفر به پایان رسید. طبق اعلام قبلی و تبلیغات انجام شده قرار بر این بود تا جمعه آخرین روز برگزاری کارگاه باشد. اما به دلیل همزمان شدن با روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان، روز شهادت امام علی (ع) و تعطیلی فرهنگسرا، پنجمین روز کارگاه یک روز به تعویق افتاد. آخرین روز برگزاری کارگاه مشاوره انتخاب رشته با مراجعه ۶۷ نفر به پایان رسید. در آخرین دقایق این روز جناب آقای فتح آبادی، ، عضو شورای اسلامی شهر نیشابور از این کارگاه بازدید کردند و ضمن تشکر از مشاوران کارگاه، دقایقی برای مشاوران حاضر سخنرانی نمودند. در روز پایانی کارگاه، ضمن اهدای لوح تقدیر به تمامی مشاوران، از تعدادی از مشاوران هر یک از رشته ها به عنوان مشاور برتر تقدیر شد و هدیه­ای به ایشان تقدیم شد.

در پایان نوبت صبح هر روز، یکی از اعضای هیئت اجرایی ضمن تشکر از مشاوران حاضر در کارگاه، آمار روز گذشته را بیان می کرد.  آمار کلی هفتمین کارگاه مشاوره انتخاب رشته کانون فارغ التحصیلان سمپاد نیشابور به شرح زیر می باشد:

تعداد مراجعه: ۴۲۷ بار (ریاضی:۱۵۸ – تجربی:۱۶۶ – انسانی: ۶۶ – زبان: ۱۲ – هنر:۲۵)
تعداد مراجعان: ۳۲۸ نفر (ریاضی:۱۲۵ – تجربی: ۱۲۷ – انسانی: ۵۰ – زبان: ۱۰ – هنر: ۱۶)
میانگین رتبه مراجعان: ۱۴۶۰۰

نتایج فرم نظرسنجی مراجعان و فرم نظرسنجی مشاوران به زودی منتشر خواهد شد.