سرخط خبرها
خانه » فارسی » اخبار » گزارش برنامه شب یلدا سال نود

گزارش برنامه شب یلدا سال نود

یلدا یعنی تولد، یعنی زایش روز و ایرانیان باستان بر این باور که فردای شب یلدا با دمیدن خورشید روز ها بلندتر می شوند و تابش ایزدی افزونی می یابد، شب آخر پاییز و اول زمستان را یلدا نامیده و از همین رو به دهمین ماه سال “دی” یعنی ماه تولد خورشید می گفتند. یلدا بهانه ای شد تا دگر بار در کنار هم باشیم. پس از گذشت سه ماه از شروع سال تحصیلی در روز پنج شنبه مورخ ۱/۱۰/۱۳۹۰ دانشجویان و دانش آموختگان نیشابوری دانشگاههای تهران به بهانه پاسداشت رسم باستانی یلدا گرد هم آمدند و شب یلدا را (هر چند با یک روز تاخیر) جشن گرفتند.

در جشنی که به همت مجمع دانشجویان نیشابوری دانشگاههای تهران و کانون دانش آموختگان سمپاد نیشابور برگزار گردید، بیش از صد نفر از دانشجویان و دانش آموختگان به همراه جمعی از هیات امنای انجمن نیشابوریهای مقیم تهران، در محل رستوران آب و آتش واقع در خیابان ولی عصر دور هم جمع شدند و شب یلدا را در کنار هم جشن گرفتند.

برنامه های اجرا شده:

  • در ابتدای ورود، شرکت کنندگان با حضور در قسمت پذیرش، اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل دیتابیس کانون را در فرمهای تهیه شده ثبت میکردند.
  • برنامه با گفتار آغازین و خوشامدگویی مجری جشن (خانم مرجان نعیم آبادی) رسمیت یافت.
  • معارفه ی دانشجویان ورودی ۸۹ و ۹۰ پس از خوشامدگویی انجام شد.
  • در ادامه آقای وحیدرضا نیکزاد ضمن معرفی کانون و تقدیر و تشکر از تمامی کسانی که در سالهای پیشین برای مجمع و کانون تلاش نموده اند، شرح کوتاهی در مورد برنامه های اجرا شده توسط کانون از ابتدای آغاز به کار و برنامه های آتی ارائه دادند.
  • بخشی از مراسم اختصاص به اجرای موسیقی داشت که توسط آقای سعید رضادوست اجرا شد و پس ازآن آقای هوشمند از اعضای هیات امنای انجمن نیشابوری های تهران شعری قرائت کردند که با استقبال شرکت کنندگان همراه شد.
  • گفتار پایانی مجری جشن، پذیرایی شام و عکس یادگاری پایان بخش مراسم بود.
  • در هنگام پذیرش به هر یک از شرکت کنندگان، یک فال حافظ به یادگار تقدیم میشد.
  • سفره شب یلدا از دیگر حاشیه های مراسم بود که توجه بسیاری را به خود جلب کرده بود.

سیما فرخ نژاد، مرجان نعیم آبادی، زکیه هاشمی فر، حسین میثمی، پژمان قربان زاده، محمدامین اکبری، رحیم انتظاری، امیررضا پورفخرایی، وحیدحسینی، میثم لطفی، میلاد یاوری، وحیدرضا نیکزاد در برگزاری این جشن همکاری کردند. همچنین بر خود واجب میدانیم از تلاشها و کمکهای بی دریغ و موثر آقایان سعید رضادوست، مهدی اسحاقی و مجتبی فاضل سپاسگزاری نماییم.