سرخط خبرها
خانه » فارسی » اخبار » نکاتی در مورد هشتمین مجمع عمومی کانون

نکاتی در مورد هشتمین مجمع عمومی کانون

به اطلاع کلیه سمپادی های عزیز می رساند پس از پیگیری ثبت کانون به عنوان یک سازمان مردم نهاد،‌از این پس امورات کانون طبق اساسنامه ی جدید اداره خواهد شد. مطابق با اساسنامه‌ جدید تنها اعضای اصلی کانون مجاز به رای دادن در انتخابات کانون می باشند.

شرایط عضویت اعضای اصلی به قرار زیر می باشد:

  1. تکمیل فرم پرسشنامه درخواست عضویت
  2. دانش آموخته مقطع دبیرستان از یکی از مراکز پرورش استعدادهای درخشان نیشابور
  3. پذیرفتن مفاد اساسنامه کانون
  4. عدم وابستگی به سازمانها یا تشکیلات غیرقانونی
  5. محروم نبودن از حقوق اجتماعی
  6. پرداخت ورودیه و تعهد پرداخت حق عضویت طبق آیین نامه مربوطه

مطابق با بخش دیگری از اساسنامه در ساختار جدید کانون علاوه بر شورای مرکزی، شورای دیگری با نام شورای عالی نیز پیش بینی شده است.

شورای عالی پس از مجمع عمومی عالی‌ترین رکن کانون میباشد که از میان اعضای اصلی کانون که حداقل سه سال از تاریخ فارغ التحصیلی آنان میگذرد، انتخاب میشود. تعداد اعضای اصلی شورای عالی ۹ نفر و تعداد اعضای علی البدل آن ۲ نفر است که با رأی مستقیم و مخفی اعضای صاحب رای مجمع عمومی، زیرنظر رئیس مجمع عمومی بر اساس آیین نامه های مربوطه انتخاب میشوند. مدت فعالیت هر دوره شورای عالی ۳ سال میباشد و تا انتخاب اعضای جدید، اعضای قبلی باید کماکان به انجام وظایف محوله ادامه دهند.

شورای مرکزی نیز از ۹ نفر عضو اصلی و ۲ نفر عضو علی البدل که برای مدت یک سال از میان اعضای اصلی کانون انتخاب خواهند شد، تشکیل میگردد. دو نفر از اعضای اصلی شورای مرکزی از میان اعضای شورای عالی به انتخاب اعضای شورای عالی انتخاب میشوند و سایر اعضای شورای مرکزی توسط رای مستقیم و مخفی اعضای صاحب رای در مجمع عمومی انتخاب میشوند. تصمیم‌های شورای مرکزی با رای حداقل پنج نفر معتبر خواهد بود. بنابراین به دو نکته ی مهم توجه داشته باشید. کاندیداهای محترم میبایست فرم ثبت نام را پر کرده و پس از پرداخت حق عضویت سالانه که میزان آن متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید به عنوان نامزد های هریک از دو شورای فوق معرفی شوند. در روز مجمع،‌ تنها آن دسته از اعضا که فرم‌های ثبت نام را پر کرده و حق عضویت سالانه را پرداخت نمایند، ‌برگه رای دریافت خواهند نمود.

هریک از اعضای اصلی، دو برگه رای دریافت خواهند کرد که در یکی اسامی ۹ نفر اعضای شورای عالی و در دیگری اسامی ۷ نفر اعضای شورای مرکزی را وارد خواهند نمود. لازم به ذکر است شورای مرکزی، نماینده اجرایی ومسئول اداره امور کانون وهماهنگ کردن آن در حدود مقررات این اساسنامه وآیین نامه های مربوطه می باشد در حالی که شورای عالی وظیفه ی تعیین خط مشی کانون مطابق با اساسنامه و حراست از اهداف کانون را داراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *