سرخط خبرها
خانه » فارسی » اخبار » فراخوان اعلام کاندیداتوری اولین دوره شورای عالی

فراخوان اعلام کاندیداتوری اولین دوره شورای عالی

در ساختار جدید کانون، علاوه بر شورای مرکزی، شورای دیگری با نام شورای عالی نیز پیش بینی شده است.

شورای عالی پس از مجمع عمومی عالی‌ترین رکن کانون می‌باشد که از میان اعضای اصلی کانون که حداقل سه سال از تاریخ فارغ‌التحصیلی آنان میگذرد، انتخاب می‌شود. تعداد اعضای اصلی شورای عالی یازده نفر و تعداد اعضای علی‌البدل آن دو نفر است که با رأی مستقیم و مخفی اعضای صاحب رای مجمع عمومی، زیرنظر رئیس مجمع عمومی بر اساس آیین نامه‌های مربوطه انتخاب میشوند. مدت فعالیت هر دوره شورای عالی سه سال میباشد و تا انتخاب اعضای جدید، اعضای قبلی باید کماکان به انجام وظایف محوله ادامه دهند.

در حالی که شورای مرکزی، نماینده اجرایی و مسئول اداره امور کانون و هماهنگ کردن آن در حدود مقررات این اساسنامه و آیین نامه های مربوطه میباشد. شورای مرکزی از یک نفر عضو اصلی و دو نفر عضو علی‌البدل که برای مدت یک سال از میان اعضای اصلی کانون انتخاب خواهند شد، تشکیل میگردد. دو نفر از اعضای اصلی شورای مرکزی از میان اعضای شورای عالی به انتخاب اعضای شورای عالی انتخاب می‌شوند و سایر اعضای شورای مرکزی توسط رای مستقیم و مخفی اعضای صاحب رای در مجمع عمومی انتخاب می‌شوند. تصمیم های شورای مرکزی با رای حداقل پنج نفر معتبر خواهد بود.

شورای عالی وظیفه‌ی تعیین خط مشی کانون مطابق با اساسنامه و حراست از اهداف کانون را داراست در حالی که شورای مرکزی بازوی اجرایی کانون محسوب می گردد. لازم به ذکر است تنها اعضای اصلی و منظم کانون می توانند نامزد انتخابات باشند و طبق اساسنامه شرایط عضو اصلی کانون به شرح زیر است. لازم به ذکر است تنها اعضای اصلی و منظم کانون می توانند نامزد انتخابات باشند و طبق اساسنامه شرایط عضو اصلی کانون به شرح زیر است.

شرایط عضویت اعضای اصلی:

  1. تکمیل فرم پرسشنامه درخواست عضویت
  2. دانش‌آموخته مقطع دبیرستان یکی از مراکز پرورش استعدادهای درخشان نیشابور
  3. پذیرفته مفاد اساسنامه کانون
  4. عدم وابستگی به سازمان‌ها و تشکیلات غیرقانونی
  5. محروم نبودن از حقوق اجتماعی
  6. پرداخت ورودیه و تعهد پرداخت حق عضویت طبق آیین‌نامه مربوطه

تبصره: هر عضو اصلی کانون که تا تاریخ تشکیل مجمع عمومی حق عضویتهای سالانه خود را از زمان عضویت پرداخته باشد، عضو منظم نامیده میشود. در جلسات مجمع عمومی کانون، فقط اعضای منظم حق رای دارند.

از عزیزانی که تمایل به کاندیداتوری در هریک از این شوراها دارند دعوت میگردد فرم اعلام کاندیداتوری و فرم عضویت رسمی را دریافت کرده و پس از تکمیل به آدرس ایمیل زیر بفرستند.

[text style=”large-callout”] مهلت ارسال درخواست کاندیداتوری تنها تا هشتم فروردین ماه سال نود و سه خواهد بود و این تاریخ تمدید نخواهد شد. [/text]

[team_member name=”الیاس تاراش” title=”” photo=”” email=”elyas.tarash@gmail.com” phone=”” twitter=”” facebook=”” google=””] [/team_member]

فرم اعلام کاندیداتوری

فرم عضویت رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *